جادویی ترین مکان در کانادا

واجینو : امروز می خواهم جادویی ترین مکان در کانادا که معروف به در یاچهSpotted (لکه دار) می خواهیم به شما معرفی کنیم

جادویی ترین مکان در کانادا

دریاچه Spotted (لکه دار) که در منطقه حفاظت شده اوکاناگان در شهر اوسویوس ایالت بریتیش کلمبیا کانادا واقع شده است .

اما شگفتی های این دریاچه را فقط در تابستان به خاطر تبخیر بخشی از آب دریاچه قابل مشاهده است .که در پایین به قسمتی از این شگفتی ها نگاه می اندازیم.

خاصیت شیمیایی جادویی ترین مکان کانادا

دریاچه Spotted (لک دار) به دلیل خاصیت شیمیایی بی نظیری که  در هر کدام از گودال های دریاچه و به شکل عجیبی هر کدام از این گودال ها خاصیتی درمان مخصوص خود را دارند . معدنی ترین دریاچه جهان شناخته شده است.

جادویی ترین مکان در کانادا

مردمان بومی اوکاناگان (Salish) این دریاچه را یک  مکان مقدس درمانی می دانند . و از آب گودال های  برای درمان بیماری های مانند زگیل ، بیماری پوستی ، درد بدن و زخم های نبرد استفاده می کردند .

. این یک دریاچه قلیایی اندروئیک شور است به این معنی که آب آن دارای pH بالایی است.، و “یک حوضه آبریز  بسته است .و چون به رودخانه و  یا دریایی راه ندارد، که از طریق تبخیر آب تعادل می یابد. ” بنابراین آنچه در انتهای تبخیر باقی مانده است ، لکه ها یا گودالهای معدنی بسیار غلیظ هستند.

۳۶۵ استخر جادویی ترین مکان کانادا

در طول تابستان با تبخیر آب به مرور دریاچه خشک می شود و پس از خشک شدن ۳۶۵ استخر آب رنگارنگ که با تغییر فصل نیز رنگ آنها تغییر می کند  و سرشار از مواد معدنی هستند .  را در کف دریاچه خشک شده نمایان می کند . و از طرفی چون این دریاچه به رودخانه و یا دریایی راه ندارند. با تبخیر تعادل خود را حفظ می کند  

بخوانید  1 - پارك ملی «تندوره » بهشت پلنگ ایرانی
جادویی ترین مکان در کانادا

دانشمندان با بررسی این استخر متوجه شدند دریاچه Spotted بسیار غنی از مواد معدنی مختلف است . این ماده حاوی ذخایر متراکم سولفات منیزیم ، کلسیم و سولفات سدیم است . همچنین حاوی غلظت بالایی از هشت ماده معدنی دیگر و مقادیر کمتری نقره و تیتانیوم است . . و جالب است بدانید که در جنگ جهانی اول مواد معدنی این دریاچه را استخراج می کردند و از مواد استخراج شده در ساخت و تولید مواد منفجره ومهمات جنگی  استفاده می کردند.

و اما به دلیل منطقه حفاظت شده بودن حصار های را  کنار این دریاچه کشیدند . و با علامتی  این منطقه را از لحاظ فرهنگی و زیست محیطی حساس خوانده اند  . که بازدید کنندگانی که می خواهند این دریاچه را ببینند نمی توانند زیاد نزدیک شوند .  

جادویی ترین مکان در کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *