تقدیر ازبرگزیدگان پویش داستان نویسی هفته دفاع مقدس

تقدیر ازبرگزیدگان پویش داستان نویسی هفته دفاع مقدس

به گزارش سایت فرهنگی عمق اندیشه ، جلسه تقدیر از نفرات برتر پویش داستان نویسی در حوزه دفاع مقدس در شهرداری شاهدشهر برگزار شد.

این جلسه که ضمن رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با حضور آقای نیک خواه ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهریار و هیئت همراه، پروفسور امین از فرهیختگان ادبی کشور، و آقای سلمانی شهردار شاهدشهر،و جعفر حاجی کریم نظری مدیر مسئول انتشارت نظری، شورای انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار، سرکارخانم مددی مدیر فرهنگی شاهدشهر، فرجیان مدیر روابط عمومی شهرداری شاهدشهر و همچنین تعدادی از نفرات برتر این پویش تشکیل شد، حاضرین ضمن تاکید بر لزوم تلاش بیشتر در حوزه داستان نویسی و نشر خاطرات دوران دفاع مقدس تاکید داشتند.

تقدیر ازبرگزیدگان پویش داستان نویسی هفته دفاع مقدس

بر اساس این گزارش؛ سرکار خانم اشرف السادات سادات مسئول انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری این پویش گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس، پویش مجازی”مسابقه داستان نویسی دفاع مقدس” با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهریار و انجمن ادبیات داستانی و همچنین حمایت بی دریغ و مشتاقانه شهرداری شاهدشهر در قالب های داستانک، واگویه، خاطرات و مقاله های مرتبط به دفاع مقدس برگزار شد که خوشبختانه با استقبال عمومی خوبی از سطوح کشور همراه بود.

Viewpoint0037210

خام اشرف السادات سادات افزود: از جمع آثار ارسالی به دبیرخانه انجمن ۶۴ اثر به مرحله نهایی راه یافتند و نهایتا با داوری صورت گرفته، ۶ اثر برگزیده و همچنین ۴ اثر تقدیری مشخص گردیدند.

در ادامه برنامه، استاد جعفر حاجی کریم نظری مدیرمسئول انتشارات نظری و همچنین پروفسور امین هر یک در خصوص اهمیت توجه و تلاش بیشتر نویسندگان به موضوع دفاع مقدس سخنانی ایراد نمودند.

مهندس سلمانی شهردار شاهدشهر نیز طی سخنانی به نقش ارزنده ایثارگری رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس اشاره داشت و ضرورت پرداختن به نقل و انتشار دلاوری این عزیزان را یک مهم داست.

Viewpoint0037211

شهردار شاهدشهر در ادامه به فعالیت های فرهنگی صورت گرفته توسط آن مجموعه در دوران تصدی اشاره داشت و گفت: ضروت دارد با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص نگاه ویژه به مسائل فرهنگی در تمام حوزه ها، در تبیین فعالیت های مدیریت شهری پیوست فرهنگی نیز لحاظ گردد و اگر در این مهم دقت نظر داشته باشیم، قطعا علاوه بر کاهش آسیب های اجتماعی، مبلمان شهری کاربردی تر خواهد بود.

سلمانی افزود: مجموعه شورای شهر و شهرداری شاهدشهر در اعتلای مباحث فرهنگی و بویژه فعالیت هایی از این دست، فعالین عرصه فرهنگ را مورد حمایت قرار می دهد و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نخواهد ورزید، چرا که معتقدیم با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، علاوه بر پاسداشت مقام شامخ رزمندگان اسلام در طول ۸ سال دفاع مقدس، نسل جوان را با دلاوری های این عزیزان بیش از پیش آشنا خواهیم کرد. لذا آماده همکاری با فعالین فرهنگی سطح شهر و شهرستان هستیم.

لازم به ذکر است در پایان این برنامه از نفرات برتر این پویش تجلیل بعمل آمد.

Viewpoint003729

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *