کیا سورنتو ۲۰۲۱

کیا سورنتو2021

واجینو : کیا با نمونه کراس اوور سایز متوسط خود ، سورنتو ۲۰۲۱ را از یک مینی ون کیا به یک خودرو عضلانی تبدیل کرده است .

با یک شبح مربع و جزئیات بیرونی قاطع تر ، نسل جدید بسیار متفاوت از نمونه ۲۰۲۰  است که جایگزین آن می شود. 

طراحی کابین نیز با رابط های دیجیتالی نرم و صاف و یک ظاهر جذاب تر در مقایسه با مدل قبلی خود بهبود یافته است. 

کیا سورنتو2021

پیشرانه

کیا سورنتو ۲۰۲۱  با چهار مدل موتور مختلف و در دو مدل سیستم انتقال قدرت تک محور جلو یا دو محور ( تمام چرخ محرک) به بازار عرضه می شود .

کیا سورنتو2021

نوع موتورهای  کیا سورنتو ۲۰۲۱ 

۱ : یک موتور ۲.۵ لیتری چهار سیلندر خطی ۱۹۱ اسب بخاری استاندارد .

۲ :  یک چهار سیلندر ۲.۵ لیتری توربوشارژ ۲۸۱ اسب بخاری .

۳ : هیبریدی از ترکیبی از یک موتور بنزینی ۱.۶ لیتری چهار سیلندر بنزینی و یک موتور الکتریکی ۴۴ کیلوواتی برخوردار است ، این تنها با تک محور جلو ارائه می شود.

۴ : نسخه پلاگین هیبریدی ( همانند نمونه هیبریدی معمولی ، موتور بنزینی ۱.۶ لیتری توربوشارژ دارد اما از یک موتور الکتریکی ۶۶.۹ کیلووات بهره می برد و فقط با دو محور ( تمام چرخ محرک) عرضه می شود .

کیا سورنتو ۲۰۲۱ قدر خواهد بود تا وزنه ۱۵۸۷ کیلوگرمی را همراه خود بکشد.

2 1

اتاق

فضای داخلی اتاق سورنتو ۲۰۲۱ تفاوت زیادی با نسخه قبلی دارد . داشبورد با طراحی جالب و حذف نصبی کلید ها  ، از فناوری صفحه لمسی استفاده کرده است و به یک صفحه نمایش لمسی۱۰.۳  یا ۸ اینچی مجهز شده است .

بخوانید  نگاهی کوتاه به خودروی جدید شاهین

 تمام نسخه ها دارای یک صفحه نمایش دیجیتالی ۱۲.۳ اینچی پشت فرمان هستند (به جای صفحه های ابزار آنالوگ). 

3

این دارای گرافیک واضحی است ، قادر به نشان دادن انواع اطلاعات مفید است و پیکربندی آن با استفاده از دکمه های روی فرمان آسان است.

طرح ها دریچه های هوا به شکل لوزی ، نور محیط با طراحی داخل سورنتو  روی پانل های درب و درج های صندلی را با هم مخلوط می کند. 

در کنسول اصلی کلید های تنظیم حالت های مختلف گیربکس بصورت گردش چرخشی ، جا لیوانی ، پورت های شارژ ، صفحه شارژ بی سیم و محل نگهداری وسایل است .

یک سیستم صدای ۱۲ بلندگوی Bose برای کسانی که سیستم های حرفه ای صوتی را ترجیح می دهند به صورت اختیاری به انتخاب مشتری قرار داه است .

سورنتو ۲۰۲۱ برای تمام صندلی ها پورت شارژ پیش بینی کرده است .

تعلیق

برای مدل ۲۰۲۱ ، کیا یک سیستم تعلیق کاملاً جدید به بازار عرضه می کند که سر و صدا و لرزش های احساس شده در داخل کابین را به حداقل برساند و نرمترین سواری ممکن را ارائه دهد. کیا سورنتو ۲۰۲۱ نیز گزینه AWD را ارائه می دهد. 

فاصله دو محور سورنتو در مقایسه با مدل قبلی ۱.۴ اینچ کشیده شده است و کیا گفت که طول اضافی و سیستم عامل جدید باعث افزایش فضای داخلی می شود. همراه با یک ردیف سوم استاندارد

12 1

کروز کنترل هوشمند با توقف و رفتن
SCC موجود می تواند فاصله مطمئنی را از وسیله نقلیه پیش رو حفظ کند و باعث متوقف شدن ترافیک سورنتو شود. اطلاعات مبتنی بر پیمایش همچنین می توانند با تغییر محدودیت سرعت و منحنی های آینده سازگار شوند.

بخوانید  هیوندای جنسیس GV802021

امکانات کمکی دیگر

کمک نقطه کور

FCA   استاندارد می تواند به شما در جلوگیری از برخورد با اتومبیل ها و عابران پیاده کمک کند .

در حالی که خودرو در چرخش بطرفین است ، می تواند وسایل نقلیه رو به رو را هنگام عبور از تقاطع تشخیص دهد.

05

کروز کنترل هوشمند با توقف و رفتن

SCC موجود می تواند فاصله مطمئنی را از وسیله نقلیه پیش رو حفظ کند و باعث متوقف شدن ترافیک سورنتو شود. اطلاعات مبتنی بر پیمایش همچنین می توانند با تغییر محدودیت سرعت و منحنی های آینده سازگار شوند.

03

مانیتور دید ۳۶۰ درجه

به وسیله پنج دوربین یک تصویر هوایی کامل در مانیتور روی داشبورد در اختیار راننده قرار می دهد برای تسط کامل به خودرو و محیط اطراف خودرو به راننده کمک می کند.

00

هشدار پشت سر نشین

در صورتی محل بار و صندلی عقب پر باشد وشما به پشت خودرو تسلط و دید ندارید این سیتم به راننده هشدار می دهد و از برخورد جلوگیری می کند.

10

اجتناب از برخورد در پارکینگ

در زمان خروج از محل پارک در پارکینگ ، در حرکت دنده عقب برای جلوگیری از برخورد با خودرو یا وسیله که در پشت خودرو می باشد ، می تواند به راننده هشدار دهد و یا به صورت اتومات خود  ترمز بگیرد .

02

کمک به جلو وجلوگیری از برخورد

FCA   استاندارد می تواند به شما در جلوگیری از برخورد با اتومبیل ها و عابران پیاده کمک کند ، در حالی که خودرو در چرخش بطرفین است ، می تواند وسایل نقلیه رو به رو را هنگام عبور از تقاطع تشخیص دهد.

بخوانید  معرفی و بررسی جیپ رانگلر 2020
04

دستیار خروج ایمن

می تواند قبل از خروج از وسیله نقلیه ، رانندگان و مسافران را از خطرات احتمالی نزدیک به عقب مطلع کند ، حتی قفل کودک را فعال کند .

06

امکانات رفاهی بیشتر داخل اتاق

صندلی های کاپیتان

صندلی های کاپیتان در ردیف دو  قرار گرفته اند ، صندلی را کمی به جلو حرکت دهید و بخوابانید که رفت آمد به ردیف سوم راحت باشد .

08

صندلی های ردیف سوم استاندارد

در ردیف سوم هم مانند هر دو ردیف دیگر از صندلی های استاندارد با قابلیت تاشو ۵۰/۵۰ استفاده شده است که در صورت نیاز به جای بار اضافی بتوان دو ردیف آخر را خواباند تا جا بار زیاد تری داشت.

07

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *