معرفی پورشه تایکان۲۰۲۰

پورشه تایکان

پیشرانه پورشه تایکان

واجینو : پیشرانه پورشه تایکان توربو می تواند این خودرو را از حالت سکون تا ۱۰۰ کیلومتر (۶۰ مایل) در ۳ ثانیه و مدل توربو s در ۲.۶ برساند.حداکثر سرعت این خودرو ۲۶۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

پورشه تایکان

دستیابی به سرعت ۱۲۵ مایل (۲۰۰ کیلومتر) در ساعت هم برای دو نسخه مذکور به ترتیب نیازمند ۱۰.۶ و ۹.۸ ثانیه زمان بوده و حداکثر سرعت آنها به طور یکسان با ۱۶۱ مایل (۲۶۰ کیلومتر) در ساعت برابر است.

پورشه برای تامین انرژی موتور‌های الکتریکی پورشهتایکان یک پکیج باتری لیتیوم یونی ۹۳.۴ کیلووات ساعتی با معماری ۸۰۰ ولتی در نظر گرفته است.

پورشه تایکان

بنابراین تایکان اولین خودروی تولیدی دنیا محسوب می‌شود که بجای استفاده از معماری ۴۰۰ ولت که ولتاژ معمول خودرو‌های الکتریکی است، در آن از سیستم ۸۰۰ ولتی استفاده شده است.

این ولتاژ بالا مزیت بزرگی برای رانندگان به همراه خواهد داشت، زیرا با استفاده از شبکه‌های شارژ توان بالای ۲۷۰ کیلو واتی می‌توان باتری‌ها را برای پیمودن صد کیلومتر تنها ظرف ۵ دقیقه شارژ کرد.

با این شارژر‌ها همچنین از ۵ تا ۸۰ درصد از باطری‌ها ظرف ۲۲ دقیقه شارژ می‌شوند.

طراحی

کاملاً جالب و کاملاً متفاوت که دقیقاً همان چیزی است که ماشین باید به نظر برسد. هر میلی متر و هر شعاع باید احساس و فکر را برانگیزد که این تنها پورشه می تواند باشد. 

خطوط مجسمه ای از یک سدان اسپرت با یک سقف کم ارتفاع ۱۳۰ سانتی متر با کیفیت یک ماشین اسپرت از زوفنهاوزن ترکیب شده است.

و سپس نوآوریهای مشهود مانند آیرودینامیک یکپارچه وجود دارد. ورودی ها و خروجی های هوای متمایز در قسمت جلویی ، کناره ها و عقب طراحی کلی جریان بدن را نشان می دهد.

 از این گذشته ، حتی یک اتومبیل برقی نیز برای موتورها ، باتری و الکترونیک خود نیاز به خنک کننده هوشمند دارد. کانال های یکپارچه باعث افزایش جریان هوا در اطراف چرخ های آن می شوند ، در حالی که پریزهای جانبی در طرفین نقش خود را در کاهش فشار اضافی در قوس های چرخ و در نتیجه خطر بلند شدن بازی می کنند. بار دیگر ، فرم عملکرد زیر را دنبال می کند – یک اصل با یک سنت طولانی در پورشه.

بخوانید  معرفی فورد F-150 رپتور

عناصر کلاسیک پورشه تایکان به وضوح میراث نمادین آن را بیرون می کشد. جلو فلش مانند یادآور ۹۱۸ Spyder است که با خطوط اتومبیل های معروف مسابقه بهم پیوسته است. 

گلگیرهای جلویی مشخص و خطوط هود بسیار تخت و پنجره های جانبی ژن های مشترک با ۹۱۱ را نشان می دهد. همانطور که در ۹۱۱ GT3 RS ، یک فرورفتگی گسترده و گسترده از هود جلوی همپوشان بالا و پشت بام اجرا می شود. 

و اکنون برای قسمت هیجان. چراغهای جلو LED ماتریس نوآورانه با مشخصه طراحی مارک تجاری چهار نقطه ای در ورودی های هوا. این چهار نقطه یک حسگر مسطح را که برای سیستمهای کمکی راننده استفاده می شود ، احاطه کرده است و دارای مرزی است که به عنوان یک سیگنال نوبت کار می کند. 

جریان سطوح توسط آینه های جانبی مختل نمی شود. در عوض ، دوربین ها با احتیاط در طرفین سوار می شوند. آینده را نشان می دهد. 

حتی دستگیره های درهای لولای عقب یکپارچه در پوسته بیرونی قرار گرفته اند. یک قوس مداوم از چراغ قرمز ، گلگیرهای عقب را به هم وصل می کند ، با یک علامت برجسته پشتی که در زیر آن قرار دارد در شیشه سیاه قرار دارد.

کابین لوکس و جذاب پورشه تایکان

با وجود نمایشگر انحصاری برای سرنشین کناری، کابین پورشه تایکان همچنان روی راننده تمرکز دارد. در بالاترین نقطه‌ی داشبورد یک صفحه آمپر دیجیتالی منحنی جای گرفته درحالی‌که یک صفحه‌نمایش ۱۰.۹ اینچی مرکزی و یک صفحه‌نمایش سفارشی سرنشین جلو نیز با هم ترکیب شده‌اند تا تمام اطلاعات مورد نیاز را ارائه کنند.

این نمایشگر‌ های پورشه تایکان ۲۰۲۰ موجب شده کنترلر‌های فیزیکی مثل دکمه‌ها بسیار کاهش پیدا کنند، اما در عوض می‌توان از طریق لمس کردن یا با استفاده از سیستم کنترل صوتی که به فرمان «هی پورشه» پاسخ می‌دهد.

قسمت‌های مختلف خودرو را کنترل کرد. تمام رابط‌های کاربری نیز کاملاً جدید بوده و برای تایکان طراحی شده‌اند.

تایکان نمایشگر خمیده ۱۶.۸ اینچی از داشبورد مجازی با مقیاس قدرت استفاده شده را دریافت کرد ، و در لبه ها دارای لمس است – “دکمه هایی” برای روشن کردن چراغ بیرونی و انتخاب حالت های رانندگی وجود دارد.

بخوانید  معرفی کیا سول الکتریکی 2020

 بعد ، یک صفحه نمایش چند رسانه ای ۱۰.۹ اینچی نصب می شود. اگر کافی نباشد می توانید دقیقاً همان هزینه را برای مسافر جلو سفارش دهید

2 6

یک صفحه نمایش دیگر ۸.۴ اینچی در کنسول مرکزی نصب شده است. با استفاده از آن ، شما می توانید سیستم آب و هوا را کنترل کنید. سرانجام ، یک صفحه نمایش ۵.۹ اینچی اختیاری برای مسافران ردیف دوم وجود دارد. علاوه بر تمام موارد ذکر شده ، تایکان اولین اتومبیل تولیدی با دسترسی داخلی به کتابخانه فروشگاه iTunes با ۵۰ میلیون آهنگ بود.

3 6

نه بدون ویژگی های واجب اکثر اتومبیل های مدرن: یک دستیار صوتی هوشمند ، که با عبارت “هی ، پورشه” فعال می شود ، و همچنین امکان انتخاب اثاثه یا لوازم داخلی ساخته شده از اکو چرم ، و از برگهای زیتون در ساخت آن استفاده می شود.

کاملاً مصنوعی ساخته شده از الیاف پلی استر بازیافت شده نیز موجود است.

پیش از این مشخص شده بود که تایکان در سه نسخه ارائه می شود: تایکان ، تایکان اس و تایکان توربو در “پایه” موتور الکتریکی چرخ محور عقب باتری ۸۰ کیلووات ساعت و یک موتور الکتریکی با ظرفیت ۳۲۶ یا ۳۸۱ اسب بخار دریافت می کند. 

نسخه ۴S با دو موتور الکتریکی (کل خروجی ۴۳۵ یا ۴۹۰ اسب بخار) مجهز به باتری با ظرفیت ۹۶ کیلووات ساعت خواهد بود و نصب توربو برتر ۶۲۹ نیرو و ۸۸۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

پورشه در تایکان برای اولین بار کابین کاملاً بدون چرم را ارائه کرده است، زیرا فضای داخلی این خودرو با استفاده از متریال بازیافتی نوآورانه ساخته شده است.

4 2

پورشه همچنین در باطری‌های تایکان که در کف آن نصب شده‌اند شکاف‌هایی بنام «پارکینگ پا» ایجاد کرده است که موجب راحتی سرنشینان عقب می‌شود.

این ویژگی همچنین امکان دستیابی به ارتفاع پایینی که برای خودرو‌های اسپرت معمول است را هم فراهم کرده است. در جلو و عقب این خودرو نیز دو صندوق بار وجود دارد که جلویی ۸۱ لیتر و عقبی ۳۶۶ لیتر ظرفیت دارد.

5 1
6 2

پورشه تایکان دارای دو موتور الکتریکی (۱و۲) ،  پیشرانه ۸۰۰ ولت آن زمان شارژ کوتاه و برد طولانی را قادر می سازد. باتری لیتیوم یونی (۳) در زیرپوش قرار گرفته است ، که توزیع وزن را بهبود می بخشد و شارژ القایی را نیز ممکن می کند. درگاه شارژ معمولی در گلگیر جلو سمت چپ (۴) قرار دارد.

بخوانید  بهترین خودرو ها در سال 2020
7 1

باتری‌های پورشه تایکان

باتری‌های استفاده شده در پورشه تایکان از انواع یون لیتیومی ۹۰kWh است.

این باتری‌ها بدون نیاز به سیم و تنها با قرار گرفتن خودرو بر روی صفحه‌ای مخصوص شارژ می‌شوند.

اما برای استفاده از ایستگاه‌های شارژ عمومی، یک بخش مخصوص قرار گرفتن سیم‌های مربوطه در قسمت جلویی سمت راننده نیز تعبیه شده است.

با استفاده از سیستم برق ۸۰۰ ولتی و سیستم شارژ فوق سریع پورشه تایکان در ۱۵ دقیقه به شارژ ۸۰ درصد رسیده و در حالت استاندارد نیز نیاز به زمانی در حدود ۹ ساعت برای شارژ کامل نیاز است.

شعاع حرکتی پورشه تایکان

پس ار هر بار شارژ نیز این خودرو در بدترین شرایط آب و هوایی ممکن (دمای ۱۰ درجه زیر صفر) توانایی پیمودن مسافتی به طول ۲۷۰ مایل (معادل ۴۳۴ کیلومتر) مسیر شهری، ۲۰۰ مایل مسیر بزرگراهی (معادل ۳۲۰ کیلومتر) و ۲۳۵ مایل (معادل ۳۸۰ کیلومتر) را به صورت ترکیبی دارد.

این ارقام در هوای متعادل (دمای ۲۳ درجه بالای صفر و بدون استفاده از سیستم تهویه مطبوع) بسیار بیشتر بوده و شعاع حرکتی پورشه تایکان تا ۴۰۰ مایل (معادل ۶۴۵ کیلومتر) مسیر شهری، ۲۶۰ مایل (معادل ۴۲۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۳۱۵ مایل (معادل ۵۰۶ کیلومتر) به صورت میانگین افزایش می‌یابد.

8 1

پورشه تایکان کراس توریسمو (Cross Turismo)

پورشه یک نمونه با ارتفاع بیشتر از سطح زمین و فضای بیشتر داخل کابین را نیز برای تایکان در نظر گرفته تا مشتریانی که علاقه به لذت بردن از طبیعت و گشت گذار خانوادگی در مسیرهای خارج از شهر را نیز دارند، بتوانند از این خودرو استفاده کنند.

این نمونه که پیش از این با نام کراس توریسمو معرفی شده بود، با توجه به ساختار استیشن مانند خود، حجم وسیعتری را برای محفظه بار در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *