اعتبار دفترچه “بیمه سلامت” تا آخرین نسخه سفید

بیمه سلامت
واجینو : معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت اعلام کرد که دفترچه بیمه سلامت بیمه شدگانی که دفترچه بیمه آن‌ها دارای نسخ سفید است نیازی به تعویض ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  “کوروش فرزین” امروز (شنبه) گفت: دفترچه های بیمه سلامت دارای نسخه سفید، نیازی به تعویض ندارد و افراد می‌توانند بدون مراجعه به دفاتر پیشخوان و دریافت دفترچه جدید به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه و خدمت مورد نظر را دریافت کنند.  

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت افزود:برای کاهش تردد و تجمع بیمه شدگان در دفاتر پیشخوان طرف قرارداد و به منظور اجتناب از شیوع ویروس کرونا، با توجه به اتمام اعتبار دفترچه‌های بیمه مشمولان سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران در ۳۱ خرداد ۹۹، بیمه شدگانی که دفترچه بیمه آن‌ها دارای نسخ سفید است، می‌توانند بدون مراجعه به دفاتر پیشخوان و دریافت دفترچه جدید، به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه و خدمت مورد نظر را دریافت کنند.

بیمه سلامت

وی افزود: بدیهی است آن عده از بیمه شدگان که دفترچه بیمه سلامت آن‌ها فاقد نسخ سفید بوده و مشمول پوشش بیمه‌ای هستند، ملزم به تمدید دفترچه و مراجعه به دفاتر پیشخوان هستند.

پس از شیوع ویروس کرونا در کشور، سازمان بیمه سلامت اعتبار دفترچه‌های بیمه را جهت کاهش تردد بیمه شدگان تمدید کرد. از طرف دیگر طرح‌هایی مانند نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک برای کاهش کاربرد دفترچه کاغذی در دستور کار این سازمان قرار دارد.

بخوانید  چگونگی شکست عملیات های خطرناک داعش در عراق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *